Regulamin korzystania z usług Pralni Aleczystydywan:

 1. Wykonawcą usługi prania – czyszczenia dywanów i właścielem znaku towarowego Ale Czysty Dywan® jest firma MOLDI z siedzibą w Mszanie Dolnej, którą reprezentują Maria Wiercioch i Maciej Wiercioch. Wyżej wymieniony wykonawca w dalszej części regulaminu nazywany będzie pralnią Aleczystydywan.
 2. Pralnia Aleczystydywan zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania zlecenia.
 3. Pralnia Aleczystydywan zastrzega sobie prawo do odmowy odbioru dywanu od klienta nawet w strefie gratis.
 4. Termin wykonania usługi wynosi 7 dni.
 5. Każdy dywan o wymiarach mniejszych niż 1m2 jest liczony jako 1m2 .
 6. Dywany z frędzlami mierzone są wraz długością frędzli.
 7. Klient jest zobowiązany do poinformowania pracownika pralni Aleczystydywan przyjmującego zamówienie/dywan o próbach samodzielnego zapierania (rodzaj użytych środków).
 8. Dywany z wiskozy i jedwabne przyjmowane są wyłącznie na odpowiedzialność klienta (możliwość zniszczenia niepowtarzalnej struktury).
 9. Pralnia Aleczystydywan nie odpowiada za ukryte plamy, które ujawnią się po praniu – czyszczeniu.
 10. Pralnia Aleczystydywan  nie gwarantuje usunięcia wszystkich plam szczególnie tych z herbaty, kawy, lakierów do paznokci, klejów, bejcy, moczu, wina, soków, tłuszczów, coli, wosku, pleśni.
 11. Pralnia Aleczystydywan informuje, że wszystkie dywany narażone w trakcie ich użytkowania na działanie słońca mogą być miejscowo wyblakłe i że te wady mogą ujawnić się dopiero po usunięciu z nich warstwy brudu.
 12. Pralnia Aleczystydywan informuje, że na dywanach zwłaszcza z wysokim włosem i na dywanach z polipropylenu często występują uszkodzenia (w skutek użytkowania) takie jak: rozdwojone końcówki, miejsca skulkowane i wydeptane, które tworzą na dywanie obszary ciemniejsze bądź o innych odcieniach. Nie ma to nic wspólnego ze złym wykonaniem usługi prania – czyszczenia lecz ze zniszczeniem dywanu.
 13. Klient jest zobowiązany do poinformowaniu pracowników pralni lub punktów przyjęć pralni Aleczystydywan o nietypowych zabrudzeniach m.in.: mocz, wymiociny, pleśń lub nieprzyjemne zapachy. W przypadku nie poinformowania o wyżej wymienionych zabrudzeniach reklamacje nie będą uwzględniane.
 14. Pralnia Aleczystydywan nie gwarantuje usunięcia charakterystycznego zapachu z dywanów wełnianych. Zapach powoduje naturalna wilgoć znajdująca się w wełnie.
 15. Pralnia Aleczystydywan nie odpowiada za zniszczenia dywanów podczas „ PRANIA NA WSKROŚ” takich jak : zniekształcenie, pofalowanie, rozklejenie, zabarwienie klejem(w przypadku dywanów klejonych), oderwanie frędzli i za inne uszkodzenia mechaniczne.
 16. Pralnia Aleczystydywan nie odpowiada za uszkodzenia dywanów w skutek ich ukrytych wad.
 17. Usługa obszywania  jest możliwa wyłącznie po wcześniejszym wypraniu/wyczyszczeniu dywanu w pralni Aleczystydywan.
 18. Pralnia Aleczystydywan uwzględnia reklamacje do 48 godzin od momentu odbioru dywanu przez klienta.
 19. Podstawą do rozpatrzenia reklamacji jest druk przyjęcia dywanu, paragon bądź faktura VAT.
 20. Reklamacja jest rozpatrywana dopiero po uregulowaniu należności za reklamowaną usługę.
 21. Reklamacje rozpatrywane są wyłącznie w formie pisemnej (druk reklamacji w pralni lub punktach pralni Aleczystydywan) w terminie 14 dni.
 22. W przypadku zniszczenia bądź zaginięcia dywanu i stwierdzeniu winy pralni Aleczystydywan, podstawą do wypłacenia pieniędzy za zniszczony/zagubiony dywan jest paragon bądź faktura zakupu.
 23. Klient jest zobowiązany odebrać dywan w ciągu 7 dni od wyznaczonej daty odbioru. Po upływie tego czasu reklamacje nie są uwzględniane.
 24. Cennik usług prania dywanów i usług dodatkowych określa cennik pralni zamieszczony na stronie aleczystydywan.pl w boksie „Ile kosztuje wypranie dywanu?”
 25. Cennik usług prania – czyszczenia innych przedmiotów niż dywany, wykładziny, maty wejściowe i chodniki znajdujący się na stronie internetowej aleczystydywan.pl w boksie „Co jeszcze możemy wyprać, wyczyścić ?”  nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Ceny mogą się różnić w zależności od wielkości i stopnia zabrudzenia czyszczonych przedmiotów.